REZERVOVAT
+420 773 164 811 REZERVOVAT
+420 773 164 811 Truhlářská 23, Praha 1
Nejlepší erotická masáž v Praze
Objednávky (tel., sms): +420 773 164 811
Truhlářská 23, Praha 1
Otevřeno: Po–Pá 10–22, So–Ne 12–22

V kleštích víry a přirozenosti aneb proč jdeme sami proti sobě?

Původní kultury proti jedinému bohu

Dovolte mi prosím nejdříve malý exkurz do historie lidského rodu.

Již od pradávných dob starověku i předtím bylo myšlení lidstva o světě a o vlastním rodu spojeno s bohy, mocnými bytostmi a nadpřirozenem vůbec. Tyto představy měly nejrůznější podobu od duchů, přes bohy až po reinkarnace stařešinů.

Pravdou ovšem je, že sexualita, intimita a lidská tělesnost zaujímaly i v těchto představách pevné místo. Respektive každá kultura se s touto stránkou lidské přirozenosti musela nějak vypořádat. Protože ale pokračování rodu a sexualita patří neodmyslitelně k sobě, většinou zaujal právě sex svoje místo v rituálech, modlitbách, úlitbách bohům a dalších formách uctívání entit, které nad sebou člověk vnímal.

Pak přišlo – aspoň v evropském prostoru – křesťanství a nastoupilo cestu vnímání tohoto života jako přípravy na život posmrtný a tím pádem posunulo pobyt na planetě Zemi do sfér odříkání a tvrdé službě ve jménu Ježíše Krista.

Ruku v ruce s tím šlo zatracení tělesných požitků jako odpudivých, nedůstojných a odvádějících pozornost od učení církve svaté.

21. století a mnohdy stejná mentalita

Ačkoli máme už hodně pokročilou dobu, některé prvky tohoto trendu, který nastavila v naší historii právě katolická církev, jsou patrné dodnes. Neprojevují se sice příliš zřetelně, ale stále vyživují ono myšlenkové podhoubí, díky kterému sice všichni provozujeme nejrůznější formy tělesného uspokojení vlastního i ostatních, ale držíme se mnohdy pouze standardu, který je schválen, přijímán a propagován většinovou společností.

Sexu se sice v různých formách věnujeme, ale kolikrát se stává, že naše hrátky zůstávají u jednoho způsobu, jak se ukojit, nebo u jedné formy prožívání intimity. Je v tom možná trochu lenosti, trochu ostychu a trochu nezájmu.

Někdy je to podobné, jako kdyby jedinými jídly, která můžeme konzumovat, byl řízek, guláš a svíčková.Možností je přitom tolik…

Naše tělo, náš chrám, naše Já

Bez obav, nebudeme se tu věnovat žádné esoterice, tantrické filosofii ani duchovním a energetickým proudům či pramenům.

Jen je potřeba lidem stále dokola připomínat, že sexualita je neuvěřitelně různorodá oblast, že nabízí mnoho způsobů jak přímého ukojení našich potřeb lásky, intimity i libida a hlavně – že se nemusíme nikomu zpovídat za to, co prožíváme, jak to prožíváme či s kým to prožíváme.

Tohle všechno se v nás snažilo křesťanství v minulých dobách potlačit a i když už jeho puritánství slábne, jeho myšlenkové dědictví je v této oblasti stále dost silné. Minimálně v tom ohledu, že sebojíme objevovat, bojíme se zkoumat, stydíme se za zvláštnosti a máme problém přijmout sami sebe. Z toho je pak už jen krůček k sebepohrdání, sebeodporu a zakořeněné vnitřní mantře ve zněních To se nedělá. To je fuj. To není normální. A tak dále.

Dva extrémy a uprostřed prázdno?

Morálka diktovaná křesťanskou tradicí v oblasti sexuality má ještě jednu poměrně vtipnou stránku. Je totiž obvykle schopná uvažovat jen v oblasti dvou extrémů. Tím prvním je silná cudnost, sex jen ve svazku manželském a další chuťovky. Pokud narazí na odlišnosti, používá většinou tzv. důkaz sporem, tedy zažene popisovanou skutečnost do extrému a ten pak kritizuje jako společensky nevhodný nebo dokonce nebezpečný.

Tak se na jedné straně objevují cudné dívenky v růžovém nebo bílém šatu a na druhé pak jen dominy v latexu s bičem v ruce, případně nejrůznější BDSM postroje, řetězy, mučení, močení a osoby v maskách přibité na kříž. Ano, všechno tohle existuje, ale také existuje obrovské spektrum možností mezi tím.

A navíc – ne každý, kdo si chce obohatit sexuální život a misionář potmě už ho omrzel, musí být nutně úchyl, šmírovat slečny ve sprše nebo bafat na jiné slečny v parku s odhaleným penisem.

Užít si jeden večer klidné milování a druhý den erotickou masáž bez průniku je stejně normální a dostupné, jako dát si jeden den k večeři zeleninový salát a druhý den pořádně propečený steak s pečeným bramborem a dvojitou přílohou.

Puritáni, smiřte se s tím, a vy ostatní, nebojte se zkoumat, objevovat, poznávat a hlavně prožívat.

Salon Matahari - Nejlepší erotická masáž v Praze
Salon Matahari
Truhlářská 23, Praha 1

Rezervace
+420 773 164 811
info@mataharisalon.cz


Provozní doba
Pondělí – Pátek: 10:00 – 22:00
Sobota – Neděle 12:00 - 22:00 1190 CZK
Nejlepší erotická masáž v Praze
Informace na email
Nenechte si ujít žádnou novinku, zadejte svůj email a my Vám něco pěkného čas od času napíšeme.
Matahari Spa Club s.r.o. IČ 07328672