mutace cs mutace en
Otevřeno

Po-Pá: 10:00 - 22:00

So-Ne: 12:00 - 22:00

Erotické masáže nejsou výmyslem moderní dobou. Odkud pocházejí první zmínky o smyslné masáži

Smyslná masáž je intimní aktivita, která využívá doteku k navození pocitu euforie a relaxace. V západním světě je většina populace nevzdělaná, pokud jde o toto téma.

Obecně se erotické masáže používají k dosažení sexuálního vzrušení a provádějí se především na erotogenních zónách těla. Erotické masáže nejsou žádnou novinkou. Existují již poměrně dlouho a jsou prováděny tajuplným způsobem.

Dějiny erotických masáží

Lidé si užívají umění smyslné masáže po tisíce let. Historie erotických masáží sahá až 1 500 až 2 000 let, oblíbené ve východních kulturách včetně Číny a Indie. V průběhu 20. století učenci a archeologové odkryli důkazy, které dokazují, že několik starověkých civilizací pravidelně využívalo tento typ činnosti.

V Indii provozovali především známé tantrické masáže, které byly vyvinuty tak, aby zahrnovaly duchovní a fyzické aspekty. Tyto typy masáží mísily sexualitu s tělesností a duchovností a vytvořily tak lákavý zážitek. V Indii se mnoho učenců domnívá, že takto vznikl koncept tantrického sexu, což znamená „tkaní a expanze energie“, odkazující na dlouhou sexuální zkušenost, která spojuje mysl a tělo a vytváří orgasmus, který může trvat hodiny.

Zatímco masáž v západním světě se používá k léčebným účelům, mnozí znovu objevují používání masáží jako součásti sexuality. Možná jste slyšeli o Kámasútře, která odkazuje na starodávný text, který podrobně popisuje kroky, jak dosáhnout stavu tantry – známého také jako sexuální blaženost.

Erotické masáže mají také kořeny v buddhismu. Ve starověkých východních kulturách přinesl buddhismus novou vůli spojit tělo a mysl jako jednu entitu. Již v roce 1800 př. n. l. se objevují zmínky o „ ájurvédské masáži “, formě masáže zaměřené na smyslnost.

Mohlo by Vás také zajímat


foto g2.webp foto g1.webp foto g3.webp foto g6.webp foto g4.webp foto g5.webp foto g7.webp foto g8.webp