mutace cs mutace en
Otevřeno

Po-Pá: 10:00 - 22:00

So-Ne: 12:00 - 22:00

Jaké zdravotní výhody přináší tělu orgasmus

O zdravotních výhodách sexu na psychiku člověka toho již bylo napsáno mnoho. Sex je neodmyslitelnou součástí našich životů a zdravý přístup k sexu se odráží v přístupu k celému životu.

Orgasmus je zkrátka dobrý pro celý organismus a nezáleží na to, zda ho prožíváte s partnerem, při masturbaci nebo erotické masáži

Produkce hormonů štěstí a dobré nálady

Posiluje sex váš imunitní systém? Absolutně. Může snížit stres a uklidnit úzkost, snížit hladinu hormonu kortizolu a posílit váš imunitní systém.

Sexuální vzrušení rozproudí systém potěšení a odměn ve vašem mozku a uvolní hormon dopaminu pro dobrou náladu.

Zlepší se imunitní systém

Je masturbace zdravá? Kromě výše zmíněných výhod sexu může radost ze sebe také aktivovat váš imunitní systém, zvýšit počet bílých krvinek a přirozených zabíječů, které pomáhají předcházet příznakům nachlazení a chřipky a bojovat proti nim. Takže odpověď na tuto otázku je hluboké (a extatické) ÁÁÁNO.

Zvýší se sebeúcta

Jednou z nejdůležitějších výhod prožití orgasmu je, že když se sami cítíme dobře, je pravděpodobnější, že se ze sebe budeme cítit dobře. Tomu napomáhá uvolňování oxytocinu, jedné ze zdravotních výhod sexu.

Přemýšlejte o tom: pokud můžete vidět (a cítit), jakou kapacitu má vaše tělo k tomu, abyste se (a ostatní) cítili úžasně, je mnohem snazší milovat nebo přijímat sami sebe, že?

Při orgasmu se spálí mnoho kalorií

Cítíte se provinile za vynechání posilovny? Sex je zázračné cvičení, které spaluje kalorie a zvyšuje srdeční frekvenci.

Zlepší se kvalita spánku

Jednou ze zdravotních výhod sexu je produkce látky zvané prolaktin. To hraje v těle nejrůznější role, včetně pomoci při vyrovnávání se se stresem, ale je také spojeno s hlubším, snivějším spánkem.

Hladiny prolaktinu jsou zvýšené po orgasmu vyvolaném sexem nebo masturbací. Čím lepší orgasmus, tím více prolaktinu.

Mohlo by Vás také zajímat


foto g2.webp foto g1.webp foto g3.webp foto g6.webp foto g4.webp foto g5.webp foto g7.webp foto g8.webp