mutace cs mutace en
Otevřeno

Po-Pá: 10:00 - 22:00

So-Ne: 12:00 - 22:00

5 častých omylů a mýtů spojených s erotickou masáží

Pokud v dnešní době někomu oznámíte, že jdete na erotickou masáž, 9 lidí z 10ti se asi ušklíbne. V jejich hlavě se asi vynoří představa klasického nočního klubu nebo aspoň nenápadné prostitutky otvírající dveře privátu.

Představa je to pochopitelná, leč bohužel mylná. Stejně tak případné komentáře typu „Tak to řekni rovnou, že si jdeš zašukat, nemusíš se přetvařovat.“ vykouzlí tu pobavení, tu mávnutí rukou, protože budoucímu masírovanému nestojí za námahu uvádět věci na pravou míru. Lidé si stejně budou myslet to, co chtějí a co je pro ně přijatelnější.

Přes to všechno zůstává skutečností to, že erotická masáž je krásný zážitek ležící někde mezi relaxační masáží a klasickou návštěvou prostitutky. Z tohoto i dalších důvodů není od věci podívat se trochu na klasické omyly, které jsou s tímto typem erotického vyžití spojeny, a uvést zažité představy na pravou míru.

Budeme ale muset začít u trochu obecnějších omylů a pověr…

1. sex = soulož

V mentalitě českého národa je stále dost silně zakořeněna představa, že sex znamená vždycky soulož, tedy průnik penisu do vaginy, případně do análu.

Zarazí přitom skutečnost, že právě česká výzkumná skupina složená z antropologů, biologů i psychologů, která už několik desítek let mapuje sexuální trendy v naší populaci, dochází opakovaně k závěru, žesex je cokoli od dvoření, přes doteky, polibky a mazlení až po onen tolik opěvovaný průnik.

On sám ovšem tvoří často i méně než 10% onoho procesu, kterým se sbližují jedinci opačného či stejného pohlaví.

2. K ukojení libida je potřeba pohlavní styk

Tato představa vyvěrá jak z lety zažité tradice a velmi slabé přítomnosti až absence informací o jiných formách sexuálního vyžití, tak i dosti konzervativní vnímání, které pod pojem sex zařazuje primárně styk, možná přidá nějakou předehru v podobě orálního sexu, ale tím obvykle končí.

Pravdou ale je, že existuje víc než dost forem sexuálního uspokojení, při kterých k průniku vůbec nemusí dojít. Hlavně díky již zmíněné skutečnosti, že samotný styk je jen velmi malá část erotických her. Ty mohou sestávat čistě z mazlení, líbání, vzájemné masturbace a dalších aktivit.

Mnohé lidi navíc nemusí vzrušovat samotný styk zdaleka tolik jako věci kolem něj – intimita, něžnosti, laskání atd.

3. Během masáže se na masérku nesmí sahat

Toto závisí čistě na dohodě klienta a masérky, případně požadavcích klienta, které pošle předem.

Ačkoli erotická masáž vylučuje jak pohlavní styk, tak i například orální uspokojení, neznamená to, že nemůže dojít k vzájemnému kontaktu, přitulení se, objetí, pohlazení, mazlení a klidně i uspokojení masérky.

4. Erotická masáž je jen krycí název pro privát a prostituci

Představa tohoto typu někdy může být pravda, ale v případě opravdu kvalitních salonů to tak není. Je fakt, že v době, kdy se erotické masáže prováděly pokoutně v soukromých bytech, nebyl asi problém narazit jak na převlečený privát, případně nebylo masérce proti srsti poskytnout klientovi i víc než jen dotek svých rukou.

Dnešní opravdu kvalitní salony se ale jasně vymezují.

Za prvé jasně deklarují absenci jiných sexuálních služeb, než je ruční vyvrcholení jako součást masáže – k tomu může a nemusí dojít podle přání nebo dispozic klienta.

Za druhé mají masérky absenci sexu během práce v provozním řádu salonu a pravidlech, která podepisují.

5. Erotická masáž je nevěra

Dostáváme se k bodu, který si zaslouží v budoucnu samostatnou kapitolu. Otázka nevěry hodně souvisí se žárlivostí a ta zase se sebevědomím.

Pokud jsou si oba partneři v páru jistí sami sebou a mají k sobě důvěru, pak erotická masáž pro ně bude naprostá pohoda.

Pokud ovšem žárlivá manželka najde v manželově telefonu kontakt na takový masážní salon, bude oheň na střeše bez ohledu na to, jestli v podniku byl nebo ne. Ale žárlivé manželky si málokdy nechávají něco vysvětlit.

Těchto několik bodů zdaleka nevyčerpává všechna témata, ale jde o první a nejčastější vlnu dezinformací a polopravd, která u nás provází jak erotické masáže, tak sexualitu a intimitu obecně.

Mohlo by Vás také zajímat


foto g2.webp foto g1.webp foto g3.webp foto g6.webp foto g4.webp foto g5.webp foto g7.webp foto g8.webp