mutace cs mutace en
Otevřeno

Po-Pá: 10:00 - 22:00

So-Ne: 12:00 - 22:00

5 rad, jak se vyrovnat se sexuálními problémy ve vztahu

Sexuální problémy jsou častou, ale málokdy diskutovanou součástí partnerských vztahů. Mezi ty nejčastější patří rozdílné sexuální touhy, erektilní dysfunkce, ale i problémy s dosahováním orgasmu.

Pokud chcete na svém vztahu dále pracovat, máme pro vás 5 rad, jak se s překážkami v sexuálním životě jednoduše vypořádat.

1. Zapracujte na vzájemné komunikaci

Prvním a nejdůležitějším krokem při řešení nejen problémů v posteli je otevřená a upřímná komunikace. Mnoho lidí se stydí o těchto tématech mluvit, a právě to vede k prohlubování problémů a vzájemnému odcizení. V klidu si sedněte a bez zbytečného obviňování si popovídejte o svých pocitech, potřebách i obavách.

2. Najděte příčinu

Sexuální problémy mohou mít řadu fyzických i psychických příčin. U mužů se často jedná o problémy s erekcí či předčasnou ejakulací, u žen o bolestivou soulož nebo potíže s dosahováním orgasmu.

Za vším může stát stres, únava, nevyřešené konflikty ve vztahu, ale i nemoc a hormonální nerovnováha. Identifikujte možné příčiny a jednu po jedné je postupně odstraňujte. Pokud si myslíte, že se vám v posteli nedaří kvůli zdravotním problémům, navštivte svého lékaře.

3. Buďte k sobě laskaví

Možná vás to překvapí, ale občasné sexuální problémy jsou v dlouhodobých vztazích zcela normální a nevypovídají nic o vás ani o vašich vzájemných citech. Podle průzkumu CZECHSEX se se sexuálními potížemi v průběhu života setkalo 61,19 % žen a 55,01 % mužů.

Místo sebeobviňování a vzájemných výčitek je třeba obrnit se trpělivostí. Podaří-li se vám tuto překážku společně překročit, posílíte tím i svůj vztah.

4. Experimentujte a hledejte alternativy

Pokud pro vás některé sexuální praktiky nefungují nebo jsou pro jednoho z partnerů nepříjemné, nebojte se experimentovat a hledejte kompromisy. Odpoutejte se od představy, že sex zahrnuje pouze penetraci. Zapracujte na předehře, vyzkoušejte erotické masáže, orální sex a zapojte do aktu i erotické hračky.

5. Vyhledejte odbornou pomoc

Nedaří-li se vám problémy řešit vlastními silami, není ostudou vyhledat pomoc sexuologa či párového terapeuta. Odborník snáze identifikuje příčiny obtíží, navrhne možné řešení a podpoří vás během jejich zavádění.

Sexuální problémy ve vztahu nejsou důvodem k studu ani panice. S trochou trpělivosti, snahy a především s otevřenou komunikací překonáte většinu obtíží a posunete váš intimní život na novou úroveň.

Mohlo by Vás také zajímat


foto g2.webp foto g1.webp foto g3.webp foto g6.webp foto g4.webp foto g5.webp foto g7.webp foto g8.webp