mutace cs mutace en
Otevřeno

Po-Pá: 10:00 - 22:00

So-Ne: 12:00 - 22:00

BDSM v posteli: Zdravá zábava, nebo zabiják vztahů?

BDSM se v posledních letech dostává do širšího povědomí veřejnosti. K jeho oblibě přispěly také populární knihy a filmy, včetně Padesáti odstínů šedi.

Názory na něj se však různí –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ někteří v něm vidí vítané zpestření, jiní úchylku či dokonce hrozbu pro partnerské vztahy. Je BDSM opravdu tak nebezpečné, nebo vám naopak prospěje?

Co je to BDSM?

Na první pohled neškodný akronym BDSM skrývá hned několik sexuálních praktik, a to bondáž, dominanci, submisivitu a sadismus a masochismus. Patří sem široká škála různých sexuálních hrátek od relativně neškodných praktik až po extrémnější aktivity, které často zahrnují přijímání a způsobování bolesti.

Mezi páry je oblíbené například:

  • svazování,
  • pálení svíčkami,
  • ponižování druhého z partnerů,
  • role-playing (hraní rolí),
  • hrátky s noži, jehlami či elektrostimulací.

Základem BDSM je přitom vždy souhlas všech zúčastněných, vzájemná důvěra a respektování domluvených hranic. Cílem není druhému ubližovat, ale provádět s ním praktiky, které mu přináší potěšení.

Přínosy a rizika BDSM aktivit pro páry

Pro mnohé páry může být prozkoumávání BDSM obohacením jejich sexuálního života. Komunikace a domlouvání pravidel před aktem i v jeho průběhu vede k prohloubení intimity a upevnění vzájemné důvěry.

Právě komunikace je ve vztahu důležitá, ale většina párů ji zanedbává. Kdo ví, možná vám BDSM hrátky pomohou se více otevřít. Někteří fanoušci jim navíc přisuzují až terapeutický efekt, kdy se uvolní a zbaví přebytečného stresu.

Na druhou stranu je třeba zmínit i možná úskalí BDSM. V první řadě si dejte pozor na nesprávné provádění některých technik. Hrozí u nich fyzické zranění a psychicky zranitelnějším jedincům mohou spustit negativní reakci či vrátit traumata z minulosti.

Bohužel neshody mezi partnery ohledně BDSM mohou vést k častým hádkám a narušení vztahu. Pokud jste náruživí a váš partner dává přednost klasice, není dobrý nápad tlačit na pilu.

Jak zahrnout BDSM do vašeho sexuálního života?

Jak již bylo řečeno, předpokladem pro bezpečné provozování BDSM je otevřená a upřímná komunikace mezi partnery. Předem si nastavte jasná pravidla a hranice a ty za všech okolností respektujte.

Zároveň mějte na paměti, že BDSM je součástí pouze vašeho intimního života, nikoli celého vztahu. Po skončení aktu opusťte své role a vraťte se zpět do reality. Jednoduše řečeno, peprné hrátky v posteli by neměly definovat vaši osobnost, ale pouze vám přinášet potěšení.

V neposlední řadě myslete i na to, že ne každý je fanouškem BDSM. Sedněte si, promluvte o tom, co od vztahu i sexuálního života očekáváte, a zkuste najít kompromis, který bude oběma vyhovovat.

Mohlo by Vás také zajímat


foto g2.webp foto g1.webp foto g3.webp foto g6.webp foto g4.webp foto g5.webp foto g7.webp foto g8.webp