mutace cs mutace en
Otevřeno

Po-Pá: 10:00 - 22:00

So-Ne: 12:00 - 22:00

Musí být tantrická masáž vždy sexuální?

Tantrická masáž je již více než 2000 let výkonnou formou práce s tělem. I když je tantra často známá jako erotická služba, rané účely tantry nebyly ani zdaleka sexuální povahy.

Ve starověku byly léky nedostatkové a byly dostupné pouze pro bohaté. Kvůli tomu lékaři a léčitelé hledali přírodní prostředky k uzdravení nemocných. Uvědomili si, že když jsme pod nepříznivým počasím, Chi se hromadí ve svalech, což způsobuje, že jsme nemocní, unavení a stresovaní. Aby se jedinec uzdravil, muselo být Chi nakonec odstraněno, jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, byla pomalá a uklidňující masáž. To také umožnilo tělu, mysli a duši harmonizovat, což vede k lepšímu zdraví a pohodě.

Tantra není jen o sexuálním uspokojení

Po staletí máme to štěstí, že máme dostatek léků, které nám pomáhají ulevit od bolestí a zabraňují nemocem, to však nezabránilo poptávce po tantrické masáži. Tantra masáž stoupala v oblibě u mnoha mužů, kteří si užívají služby v erotických masážních salonech univerzálně – ale to vyvolává otázku, musí být tantrická masáž vždy sexuální?

Pojďme rovnou k věci – odpověď je ne. Ačkoli mnozí věří, že tantrická masáž se stala kódovým slovem pro sex, ve skutečnosti tomu tak vůbec není. Tantrická masáž ve skutečnosti nemusí obsahovat vůbec žádné sexuální prvky, ale samozřejmě je to vždy příjemný doplněk.

Moderní tantrické ideologie nás učí, že tělo je chrám a mělo by být uctíváno – jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je masáž. Aby se projevila úcta, kterou si lidská forma zaslouží, je masáž prováděna zcela bez oblečení. Pravděpodobně se tedy ptáte, proč tantrická masáž často (ale ne vždy) zahrnuje stimulaci erotogenních zón?

Lingam a Yonni

Další tantrické učení ukazuje, že lingam (penis) a yonni (vagína) je středem světla a je nejposvátnějším místem lidského těla. Díky tomu je hlavní zaměření Tantry založeno na Lingamu a Yonni.

Mohlo by Vás také zajímat


foto g2.webp foto g1.webp foto g3.webp foto g6.webp foto g4.webp foto g5.webp foto g7.webp foto g8.webp