mutace cs mutace en
Otevřeno

Po-Pá: 10:00 - 22:00

So-Ne: 12:00 - 22:00

Po orgasmu přichází lepší spánek. Čím je to způsobené?

Jistě se vám také stalo, že jste přišli domů naprosto vyčerpaní a frustrovaní z náročného dne, těšili jste se, až zaboříte hlavu do polštáře a odeberete se do říše snů nebo fantazií, kde zapomenete na všední starosti.

Jenže místo toho přišlo převalování a napětí. Když máte takový den, může vysoká hladina stresu způsobit problémy se spánkem. Sexuální uvolnění, ať už je způsobené erotickou masáží, masturbací nebo pohlavním stykem, dokáže zlepšit kvalitu spánku hned z několika důvodů. A přece jen to mnohem lepší aktivita, než je polykání léků na spaní.

Proč pomáhá orgasmus k lepšímu spánku?

Vyvrcholení před spaním může lidem pomoci cítit se uvolněně, což vede ke kvalitnějšímu spánku. To platí ještě více pro sex s orgasmem.

Několik hormonů souvisejících se spánkem a sexem by mohlo vysvětlit souvislost mezi sexem a kvalitním spánkem.

  • Kortizol: Kortizol je hormon stresové reakce, u kterého bylo prokázáno, že negativně ovlivňuje kvalitu spánku. Předpokládá se, že sexuální vzrušení tuto stresovou reakci snižuje.
  • Prolaktin: Prolaktin je hormon uvolňovaný během sexu, který je spojen s lepší kvalitou spánku.
  • Oxytocin: Oxytocin je hormon uvolňovaný během sexu, u kterého bylo prokázáno, že zkracuje dobu potřebnou k usnutí a poskytuje lepší kvalitu spánku.

Po orgasmu tělo uvolňuje hormony jako oxytocin a prolaktin, které oba podporují pocity spokojenosti a štěstí. Tyto pocity vám mohou pomoci uklidnit se a signalizovat vašemu tělu, že je čas jít spát.

Erotická masáž a masturbace také pomáhají

Orgasmy prostřednictvím masturbace či za pomoci profesionální masérky pomáhají lidem lépe spát stejně jako orgasmy při styku s partnerem. Stejně jako sex s partnerem může masturbace vést k vnímání lepší kvality spánku. Může vám také pomoci rychleji usnout. Sex s partnerem proto není zcela nezbytný k tomu, abyste zažili potenciální výhody spánku.

Mohlo by Vás také zajímat


foto g2.webp foto g1.webp foto g3.webp foto g6.webp foto g4.webp foto g5.webp foto g7.webp foto g8.webp