mutace cs mutace en
Otevřeno

Po-Pá: 10:00 - 22:00

So-Ne: 12:00 - 22:00

Aromaterapie – jak dokáže vůně proměnit erotickou masáž v nezapomenutelný zážitek

Aromaterapie a erotická masáž tvoří perfektní kombinaci, se kterou se lépe uvolníte, a tak se snadněji ponoříte do dosud neprobádaného světa rozkoše.

V dnešní uspěchané době je třeba najít si chvíli pro relaxaci a napojit se na své smysly. S tím vám pomohou éterické oleje, které masáž rázem promění v jedinečný zážitek. Jak aromaterapie funguje a co vše je k ní potřeba?

Aromaterapie – starodávné umění, které probudí všechny vaše smysly

Aromaterapie není jen náhodná hra s vůněmi, ale tradiční praxe. Její kořeny sahají až do období starověkých civilizací v Egyptě, Číně či Indii.

Už v té době lidé znali moc éterických olejů, které využívali k léčení, uvolnění či relaxaci. Otcem současné aromaterapie je francouzský chemik René-Maurice Gattefossé, který o ní v roce 1937 napsal vlastní knihu.

Od té doby popularita aromaterapie prudce roste. Své místo si našla nejen v alternativní medicíně či psychoterapii, ale i masážních salonech.

Pravou aromaterapii se vším všudy ale nedokáže zajistit jen tak někdo. Jedná se o opravdové umění, jehož osvojení trvá i několik let – teprve pak lze dosáhnout skutečně optimálních výsledků. Důležitá je také forma aromaterapie, kdy můžeme volit mezi:

  • inhalací – kombinace éterických olejů se vloží do difuzéru. Následně vůni pouze inhalujeme;
  • topickou aplikací – jednotlivé éterické oleje smícháme s nosným olejem (mandlovým, jojobovým nebo kokosovým) a směs nanášíme přímo na kůži;
  • Koupelí – vybrané éterické oleje nakapeme do připravené koupele a chvíli v ní relaxujeme.

 

Základem je výběr vhodných éterických olejů

Pro úspěšnou aromaterapii je důležité vybrat správnou kombinaci éterických olejů. Každý má jiné účinky – některé povzbuzují, jiné nás naopak dokážou utlumit. Speciálně pro erotickou masáž je vhodné vybírat éterické oleje, které nás uvolní a zároveň v nás probudí smyslnost.

Během masáže je můžeme buď inhalovat, nebo je rovnou nanášet na tělo. Pro začátečníky jsou dobrou volbou například:

  • ylang-Ylang – často se označuje jako „květ květů“. Uživatelům nabízí intenzivní sladké a květinové aroma. Během erotické masáže vám pomůže napojit se na vaši sexualitu a posílit vnímání vašich emocí;
  • santalové dřevo – je známé svým bohatým dřevitým aroma se sladkými tóny. Na lidské tělo má především sedativní účinky, díky čemuž můžeme hluboce relaxovat;
  • levandule – slouží k relaxaci a zklidnění. Během masáže vám pomůže se dokonale uvolnit a zbavit se přebytečného napětí;
  • růže – považuje se za symbol lásky a vášně. Stejně působí i na naše tělo a mysl, kdy vás omámí svou opojnou vůní. Pomůže vám se otevřít a napojit se na své smysly a emoce.

 

Aromaterapie jako součást erotické masáže otevírá bránu k hlubšímu poznání naší intimity a sexuality. S její pomocí se nejen napojíte na své smysly a emoce, ale také se zklidníte a uvolníte. Složení éterických olejů se liší podle toho, co od masáže očekáváte. Nebojte se tedy experimentovat a hledat vhodné kombinace, s nimiž dosáhnete kýženého výsledku.

Mohlo by Vás také zajímat


foto g2.webp foto g1.webp foto g3.webp foto g6.webp foto g4.webp foto g5.webp foto g7.webp foto g8.webp