mutace cs mutace en
Otevřeno

Po-Pá: 10:00 - 22:00

So-Ne: 12:00 - 22:00

Mužské zdraví v 5 krocích – tipy pro lepší kondici a vitalitu

Zdraví je to nejcennější, co máme. Mnohdy ho i tak máme tendenci brát na lehkou váhu, ale stačí dodržovat pár jednoduchých zásad, a hned se budete cítit jako znovuzrození.

Péče o vaše fyzické a psychické zdraví dokáže předcházet celé řadě onemocnění, ale i problémům v ložnici. Proto jsme pro vás připravili hned 5 tipů, se kterými hravě podpoříte svou vitalitu.

Nezapomínejte na pravidelné cvičení

Možná to zní jako klišé, ale pravidelný pohyb je opravdovým základem zdravého životního stylu. Nemusíte hned trávit hodiny v posilovně, bohatě vám postačí například rychlá chůze, jízda na kole nebo plavání. Důležité je hlavně vytrvat a cvičit alespoň třikrát týdně. Uvidíte, že se budete cítit lépe a vaše tělo vám poděkuje. Cvičení má totiž spoustu zdravotních benefitů.

Pomůže vám udržet si zdravou váhu, posílíte své svaly a kosti, zlepšíte svoji kondičku a podpoříte svůj kardiovaskulární systém. Pokud vás ani to nepřesvědčilo, máme pro vás silnější kalibr – tělo totiž během cvičení uvolňuje endorfiny, známé také jako hormony štěstí. Hravě si tak navodíte dobrou náladu a zbavíte se stresu, který vám zbytečně zkracuje život.

Hlídejte si váhu

Nadváha a obezita jsou bohužel jedněmi z nejčastějších problémů, které trápí drtivou většinu populace. Velkou část z ní tvoří i muži, kteří se zbytečně vystavují celé řadě zdravotních rizik. Kromě toho, že vám kila navíc nepřidají na atraktivitě, zvyšuje se pravděpodobnost celé řady chorob, jako jsou srdeční onemocnění, cukrovka či erektilní dysfunkce.

Jediným řešením je dodržování zásad zdravého životního stylu, jedení vyvážené stravy a v neposlední řadě i pravidelný pohyb. Pokud se už s nadváhou nebo dokonce obezitou potýkáte, nemusíte věšet hlavu. Stanovte si realistické cíle a začněte na sobě pracovat. Pamatujte, že každé kilo se počítá!

Omezte návykové látky na minimum

Není tajemstvím, že cigarety a alkohol mají negativní dopad na zdraví. Tvoří v těle spoustu oxidativního stresu, který přímo vede ke vzniku onemocnění. Pokud se některého z těchto zlozvyků nedokážete zcela zbavit, zkuste je alespoň omezit na minimum. Věřte, že vaše tělo i mysl vám poděkují.

Dopřejte si masáž

Masáže nejsou jen příjemným relaxem, ale mají i blahodárné účinky na vaše zdraví. Pomáhají uvolnit ztuhlé svaly, zlepšit krevní oběh a zmírnit stres. Vhodnou volbou je i erotická masáž, která probudí všechny vaše smysly. Dopřejte si ji alespoň jednou za měsíc a uvidíte, jaký pozitivní účinek bude mít na vaše psychické i fyzické zdraví.

Jezte zdravě

Našim posledním tipem je zdravá strava. Na tu jsme narazili už v několika bodech výše, ale opakování je matka moudrosti. Zaměřte se na kvalitní potraviny bohaté na vitamíny, minerály a vlákninu. Jezte hodně čerstvého ovoce a zeleninu, celozrnné pečivo, libové maso a ryby. Naopak omezte sladkosti, tučná a smažená jídla – to však neznamená, že si nemůžete čas od času trochu zahřešit.

Mohlo by Vás také zajímat


foto g2.webp foto g1.webp foto g3.webp foto g6.webp foto g4.webp foto g5.webp foto g7.webp foto g8.webp