mutace cs mutace en
Otevřeno

Po-Pá: 10:00 - 22:00

So-Ne: 12:00 - 22:00

5 důvodů, proč je masturbace rituálem péče o sebe

Dokonce i v dnešním světě, kde jsou dechberoucí sexuální hračky a stimulující krémy pro větší vzrušení dostupné na jedno kliknutí – masturbace je stále stigmatizována, ale ve skutečnosti je masturbace rituál péče o sebe.

Ale masturbace může být mocným způsobem, jak pečovat o svou fyzickou a duševní pohodu.

Během masturbace naše tělo uvolňuje „hormony dobrého pocitu“, které mají všechny druhy výhod Při orgasmu se uvolňuje „hormon mazlení“, také známý jako oxytocin. Tento hormon lásky je spolu s prolaktinem, serotoninem, dopaminem a endorfiny zodpovědný za duševní a fyzické výhody masturbace. Tyto hormony se uvolňují také při erotické masáži.

Přijde zlepšení nálady

Existují čtyři hlavní „hormony štěstí“, kterými jsou dopamin, endorfiny, serotonin a oxytocin. Což je přesně ten koktejl, který se přirozeně uvolňuje po orgasmu.

To je důvod, proč je masturbace úžasným nástrojem péče o sebe. Cítit se dobře, prozkoumávat své tělo a pravidelně do svého těla uvolňovat přirozené „tvůrce štěstí“ může vážně zvednout náladu.

Zbavíte se stresu a napětí

Ačkoli se stresu a napětí snadno zbavíte pomocí erotické masáže, i masturbace má takový účinek. Orgasmy zmírňují stres. Když dosáhneme orgasmu, nahromadí se napětí a nakonec dojde k uvolnění. Ústup z orgasmu je, když se cítíme uvolněně, ospale a dokonce blaženě. Nemluvě o tom, že přítomnost oxytocinu může snížit hladinu stresového hormonu kortizolu a může inhibovat uvolňování kortizolu.

Dočkáte se kvalitnějšího spánku

Lidé se často po sexu nebo masturbaci cítí ospalí, protože tělo právě zaplavily stimulující hormony. Kromě toho se po orgasmu uvolňuje prolaktin, „relaxační hormon“. To samo o sobě může způsobit únavu a uvolnění.

Chcete zcela přirozenou pomůcku na spaní, zkuste masturbaci. Neurochemikálie, které se uvolňují, vám mohou pomoci usnout.

Mohlo by Vás také zajímat


foto g2.webp foto g1.webp foto g3.webp foto g6.webp foto g4.webp foto g5.webp foto g7.webp foto g8.webp