mutace cs mutace en
Otevřeno

Po-Pá: 10:00 - 22:00

So-Ne: 12:00 - 22:00

Může příliš mnoho sexu nebo porod způsobit uvolněnou vagínu?

Ženské vaginální svaly jsou ve skutečnosti velmi elastické. A i když se mohou časem natáhnout a slábnout, pochva se nakonec vrátí do původního tvaru, nebo se alespoň k němu přiblíží.

Navzdory tomu, co si někteří lidé mohou myslet, vagínu nemůžete „opotřebovat“.

Stárnutí a porod mohou změnit tvar a velikost vaší vagíny. Tyto změny vám však trvale nezpůsobí uvolnění vagíny. A ačkoliv vagína může s věkem ztrácet určitou pružnost, hodně sexu neovlivní to, jak je „těsná“.

Může sex způsobit uvolněnou vagínu?

Žádné množství pronikavého sexu nezpůsobí trvalé uvolnění vagíny. Tato myšlenka je nejen škodlivá a zahanbuje lidi za to, že mají více partnerů, ale také není lékařsky přesná.

Během sexu se pochva přirozeně lubrikuje a její svaly se roztahují, aby se přizpůsobily penisu nebo sexuální pomůcce. Ale poté, co uspokojení žena dokončí, vagína se vrátí do své předsexuální podoby.

Penetrace trvale nenatáhne vagínu. Takže i když máte pravidelný sex anebo více sexuálních partnerů, vagína se poté vrátí do svého tvaru.

Může porod způsobit uvolněnou vagínu?

Vaginální porod a těhotenství mohou protáhnout poševní svaly a oslabit pánevní dno. To může způsobit, že se pochva cítí uvolněná a napnutá, ale obvykle to není trvalé. Pochva by se měla vrátit do normálu několik dní po porodu. Pomoci mohou Kegelovy cviky.

Může stárnutí způsobit uvolněnou vagínu?

Stárnutí přirozeně mění celé vaše tělo a vagína není výjimkou. Ve skutečnosti můžete začít pozorovat změny v elasticitě pochvy již ve 40 letech.

Když vstoupíte do perimenopauzy, vaginální tkáň může být suchá a tenká a svaly pánevního dna jsou uvolněnější.

Snížení hladiny estrogenu snižuje přívod krve do poševních svalů, což ovlivňuje elasticitu poševní tkáně. Stárnutí také přichází s poklesem kolagenu. Kolagen je protein, který se nachází ve všech různých strukturách vašeho těla, jako je kůže, kosti a svaly. Nižší hladina kolagenu může vést ke slabšímu pánevnímu dnu. A tyto hormonální a buněčné změny způsobují, že se vagína jeví jako volnější.

Mohlo by Vás také zajímat


foto g2.webp foto g1.webp foto g3.webp foto g6.webp foto g4.webp foto g5.webp foto g7.webp foto g8.webp